חזרה לעמוד הבית   יצירת קשר    תנאי שימוש    חיפוש    התא שלי    Русский יד תשרי התשעט    23.09.2018
משתמש רשום? שירותי האתר ורישום פרסום באתר
 
  
איך הגעתי לכאן?  ידע והשראה  בית  המדריך לקניית דלתות
 
קטלוג המוצרים ספקים ויצרנים ידע והשראה קורסים והשתלמויות הפורום  
   
בית
משרד
חדר כושר
הקודם

המדריך לקניית דלתותהדלת היא הפנים של הבית שלנו, שער כניסה אל סביבת המגורים ופתח יציאה ממנו בחזרה אל החוץ.

לקטלוג: רהיטים

בשנים האחרונות עברה הדלת מהפכה חזותית, וכיום, מעבר לתפקידה החיוני, היא מהווה אלמנט עיצובי חשוב ומושקע. דלתות הבית גדלו למימדים עצומים, זכו בעיטורים, בגילופים, בצבעים בלתי שגרתיים, בידיות מסוגננות ובתוספות המבטיחות אטימות, בטיחות ובידוד אקוסטי מצוין.

לדברי האדריכל צביקה דונסקי מ"דונסקי אדריכלים ומעצבים בע"מ": "חשיבותה של הדלת היא רבה, כיון שהדלת היא מוצר רב תכליתי. הדלת מהווה מחסום ויזואלי, חיץ קונספטואלי ויש לה שימושים אקוסטיים וביטחוניים שיש להביא בחשבון. המימד העיצובי של הדלת כבר מזמן אינו מובן מאליו, החומרים המקובלים היום רחוקים מהחומרים המסורתיים שהיו עושים בהם שימוש בעבר והשילובים שניתן ליצור הם אין סופיים".

סוגי דלתות
הדלת הפופולארית ביותר בכל חלקי הבית היא דלת בעלת כנף אחת, שניתן לבחור בהתקנה מראש אם תיפתח אל החלל הפנימי או החוצה אל חלל חיצוני. כשבוחרים דלת כנף, חשוב להתאים את מידותיה לפתח המשוער, לוודא שיש מספיק מקום לדלת להיפתח פנימה או החוצה.

דלת נוספת הינה דלת הזזה הנעה על מסילה אל תוך אחד מצדדי הקירות או בתנועה אל הצד, אך לא אל תוך קיר, ומעניקה מרחב המאפשר כניסה ויציאה נוחה.

סוג אחר של דלתות הן דלתות דו כנפיות: שתי דלתות המדמות תחושה של שער. ניתן לפתוח את שתי הדלתות יחד במקביל או כל אחת מהן לחוד ולהיכנס פנימה. דלתות אחרות הן כאלו המאפשרות פתיחה דו כיוונית, המסוגלות להיפתח כלפי חוץ וכלפי פנים, ודלת מסתובבת, המורכבת ממספר כנפות דלת, המסתובבות סביב ציר מרכזי אחד. דלתות מסוג זה נפוצות במקומות ציבוריים.

פטנט אחר בתחום הדלתות: דלתות בהפעלה אוטומאטית. מרבית הדלתות האוטומאטיות פועלות ע"י מנגנון חשמלי, שמזהה אדם ליד הדלת וגורם לדלת להיפתח ללא צורך בנגיעה. לחילופין, ניתן למצוא דלתות בהפעלה של לחיצה ידנית. הדלת פועלת במנגנון אינטרקום פנימי, וכאשר מישהו מצלצל בפעמון, האדם שבתוך הבית מסוגל על ידי לחיצה על כפתור, אפילו במקום רחוק מהדלת, לפתוח את הדלת לאדם שנכנס.

מידות
דלתות הכניסה לבית, שצורתן כנף אחד, מתנשאות בממוצע עד גובה 2.30 מ' וכיום ניתן להזמין דלתות לבתים גם בגובה 3 מ' ויותר. הרוחב הממוצע הוא 90 ס"מ, ומידה זו משתנה בהתאם לגודל הדלת וסוג הדלת. רוחבן של דלתות פנים בממוצע כ-80 ס"מ.

חומרים
החומרים מהן עשויות הדלתות כיום מגוונים ומשתנים מבית לבית. הדלתות הפופולאריות ביותר עשויות עץ מלא או עץ גושני במראה טבעי ומאסיבי כגון אלון, בוק, מייפל, מהגוני ואגוז.

דלתות העץ מוצעות במראה מאט או במגוון גילופים, צבעי עץ טבעי בנגיעות של צבעים אחרים או בשילובים מעניינים כמו במיזוג עם פסי מתכת. דלתות עץ הינן בעלות מראה מהודר, אך דורשות תחזוקה ושימוש בחומרים לשם איטום. בשוק ניתן למצוא גם דלתות עשויות קילוף של עץ טבעי הנקרא פורניר ,המשמש לציפוי דלתות מכל חומר שנבחר. פופולאריות גם דלתות עשויות לוחות MDF , תערובת של שבבי עץ דחוסים, ולאחרונה פלשו לבתים גם דלתות במראה היי טק מתכתי מפרופילי אלומיניום ודלתות זכוכית שקופות, להחדרת אור טבעי פנימה והכנסת הנוף אל תוך הבית. דלתות רבות ניתן לצפות בפורמייקה , ציפוי המבטיח עמידות לאורך זמן.

למי שחשקה נפשו בדלת ביטחון, מומלץ שיצייד את ביתו בדלת העשויה מלוחות פלדה וציפוי עץ מסוגים שונים, או בכל דלת בעלת מנעול מתוחכם.  

כמו כן, מומלץ לבחור דלת עם גומי איטום והלבשות ללא סיכות למען סגירה שקטה יותר של הדלת. בנוסף, החדרה של פוליאוריתן בין הקיר והמשקוף יוצרת אטימות מירבית. מומלץ אף להתקין בדלת הכניסה עינית הצצה בגובה הממוצע של דיירי הבית.

עיצובי דלתות
אינסוף לעיצובי הדלתות בשוק. ניתן למצוא דלתות אטומות או דלתות שקופות, דלתות בגוון מאט או דלתות בעלות טקסטורות מעניינות והטבעות שונות של פסיפסים, דלתות מאויירות שופעות אלמנטים גראפיים, דלתות צבעוניות, כשמבחוץ ומבפנים לא מדובר באותו הצבע. אלמנט המככב בדלתות פנים הבית הוא אשנב הצצה, זגוגית או חלון המעטרים את הדלת ומאפשרים הצצה החוצה אך לא תמיד הצצה פנימה, אם מדובר בזכוכית חד כיוונית למשל. ניתן לבחור מבחר שילובי זכוכית בדלת. הזיגוג מוסיף נופך אלגנטי ומואר. ניתן לראות זכוכיות עם שרטוטים גיאומטריים, זכוכיות צוהר קטנות הפרושות לאורך הדלת, ולמי שמחפש זכוכיות בצבעים שונים, ישנן תוספות ויטראג' רבות בצבעים שונים המיועדות לשילוב בצידי הדלתות או בחזית הדלת.

ניתן לבחור דלתות אחידות לכל חלקי הבית או ללכת על קו סגנוני אחיד, שכל דלתות הבית יהיו עשויות מאותו חומר, מוטיב עיצובי חוזר, צבע תואם וכדומה.  

התוספת שתופסת: ידיות
הידיות משרתות את המשתמש לפתיחה נוחה של הדלת, ואף מעניקות נגיעה עיצובית לחזות הכוללת של הדלת. ידיות הפתיחה הקלאסיות ארוכות ומגיעות בקווים אלגנטיים וממוקמות בצד הדלת, אך כיום אין חוקיות למיקום הידיות: ישנן ידיות ארוכות לאורך הדלת, ידיות כפתורים עגולות, מספר ידיות לדלת אחת שפועלות על אותו מנגנון פתיחה, ידיות מוזהבות, ידיות עץ בעיצוב כפרי, ידיות ניקל וידיות מתכת בפרזולים מסוגננים, ידיות הזזה וידית אחיזה גדולה על אותה דלת, ידיות ברונזה עתיקות ועוד. ניתן להתאים ידיות לפי החומר ממנו עשויה הדלת, כגון ידית עץ כפרית לדלת עץ כפרית או ידית מתכתית לדלת מתכתית או ליצור קונטרסט בין החומרים והסגנונות, שייצור עניין מיוחד במראה הדלת.

פעולות נוספות

 הוספה למועדפים
 הדפסת מאמר
 שליחת מאמר לחבר

inManage - בניית אתרים שלח עמוד לחבר    הדפס עמוד    אודותינו    הצטרפות ספקים    יצירת קשר    תנאי שימוש    התא שלי    Русский
רהיטים    חדר שינה    חדר נוער    חדר ילדים    חדר תינוקות    מזרונים     מערכות מתכווננות    ארונות    מערכות ישיבה    כורסאות טלויזיה    ריהוט סלוני 
  פינות אוכל    מטבח    אמבטיות | שירותים     ריהוט גן      פרזול      שטיחים ופרקטים    חדר פנאי    ריהוט עתיק    דלתות    חנויות רהיטים בתל אביב    רהיטים בראשון לציון    רהיטים בנתניה    רהיטים בירושלים    רהיטים בחיפה    רהיטים בפתח תקווה    רהיטים ברמת גן    ריהוט    ארון הזזה    עיצוב פנים    רהיטים בצומת בילו רחובות    אתרים מומלצים    קידום אתרים    מיטה וחצי    רהיטים באשדוד    רהיטים בבאר שבע