חזרה לעמוד הבית   יצירת קשר    תנאי שימוש    חיפוש    התא שלי    Русский יד תשרי התשעט    23.09.2018
משתמש רשום? שירותי האתר ורישום פרסום באתר
 
  
איך הגעתי לכאן?  ידע והשראה  בית  מדריך חדר ילדים
 
קטלוג המוצרים ספקים ויצרנים ידע והשראה קורסים והשתלמויות הפורום  
   
בית
משרד
חדר כושר
הקודם

מדריך חדר ילדיםחדר ילדים זהו מבצרו של כל ילד, זה המקום לארח את חבריו, חדר ילדים משמש כמקום לצפייה בטלויזיה, להכנת שיעורים.  כל מה שצריך לדעת בקניית חדר ילדים..

לקטלוג: חדרי ילדים, חדרי נוער

החדר הוא הממלכה הפרטית של הילד. בחדר שלו הוא יכול לארח חברים, לבלות זמן לבד עם עצמו, לשחק במחשב, לצפות בטלוויזיה, להכין שיעורי בית ועוד. בשנים האחרונות חדרי הילדים עברו מהפך אדיר: זירה טכנולוגית עם שפע של חידושי הקידמה, שכלולים אלקטרוניים לצד מיטות מתכווננות. כמו כן, מדובר בחדר דינאמי בעל מרחב תנועה, המחליף את אופיו מדי מספר שנים ככל שהילד מתבגר ועונה על הדרישות של הדור החדש המתוחכם. חדר ילדים עכשווי ניתן לראות כעת טלוויזיה, DVD, מערכת סאונד וטאץ' עיצובי היי טקי משהו. אך עם זאת, בחדרים רבים ישנה התעקשות על ההתרפקות לנוסטלגיה המלווה בגוונים נאיביים, צבעוניות מתפרצת ופריטים ססגוניים ומפתיעים, שאוהבים בעיקר הצעירים בגילם וברוחם, אלה שיודעים להעריך עיצוב יצירתי ואווירה אגדתית קסומה. 

בבתים בעלי מרחב גדול יחסית, ישנה נטייה להפריד בין חדר שינה של ילדים לבין חדר המשחקים שלו, מתוך מחשבה שכך ייחסך הבלגן ב-
חדר שינה. במקרה ואין די מרחב לביצוע חלוקה זו, ניתן ליצור בחדר השינה של הילד פינת למידה נפרדת מפינת משחק ומפינת השינה, ארגון שיוצר סדר ויזואלי וסדר תפקודי כאחד. כדי לשמור על החלוקה ניתן לצייד את החלל במחיצות נעות או להשקיע בבניית גלריה כפיתרון ארכיטקטוני להפרדה בין אזור השינה לאזור הלמידה, זאת כמובן אם החלל מאפשר.
כמו כן, חשוב לשמור בחדרי ילדים על פונקציונאליות ולהצטייד ברהיטים מודולאריים, כך שהילד יוכל לעצב את החדר לפי צרכיו ונוחיותו.

גוונים:
את הקירות כדאי לעטר בצבעים בעלי עמידות גבוהה בפני שריטות, גוון שממנו כדאי לשמור סטוק בבית במקרה והקירות יתלכלכו ותרצו לצבוע אותם מחדש. מומלץ אף לשמור על איזון בין הגוון של הקירות לגוון רהיטים. ב-חדר ילדים ניתן להתפרע כיד הדמיון , גם בעיצוב חדרי נוער ולבחור גוונים זוהרים או גוונים כמו צהוב, ורוד או תכלת, ולעטר אותם באיורים או מוטיבים חוזרים מתוך אגדות ילדים או מתחביבי הילד (מטוסים, למשל אם הילד חובב טיסנאות). גם את התקרה ניתן לצבוע בגוון מעניין או לשזור בה אלמנטים של כוכבים שזוהרים בחושך, בהם הילד יוכל לבהות טרם לכתו לישון.

ארונות ופתרונות אחסון:
יש שפע עצום של פתרונות אחסון המוצעים ב- חדרי ילדים ומגיעים בעיצובים מיוחדים כמו רשתות נתלות, קופסאות פלסטיק שניתן לחבר ביניהן ועוד. לא מומלץ להעמיס על ריהוט  חדר ילדים ארון גדול וכבד, אלא להסתפק בארון קטן יחסית, שיכלול את בגדי הילד ואביזרים חיוניים נוספים. אם המקום בארון איננו מספיק, כדאי לעטר את החלל בפתרונות אחסון כמו כסא שמשמש גם ארגז או מדפים נתלים מודולאריים שניתן להזיז ולתלות בצורות שונות ועוד. במקרה של ארוניות, כדאי שיהיו על גלגלים להסעתן ממקום למקום לפי הצורך.

ספרייה:
גם אם איננה מיועדת לאחסון ספרים, הספרייה היא פריט חשוב בחדר להנחת חפצים. כיום הספרייה המסורתית מתפרקת בדמותם של מדפים מודולאריים בצורות שונות ומעניינות, פירוק המאפשר פיזור של המדפים בחלל כמו מדפי קובייה ומדפים גליים ועוד. חשוב שהמדף יהיה בהישג ידו של הילד ומכאן החשיבות המודולארית לשנות זוויות וגבהים בקלות ככל שהילד עולה בגיל ובגובה.

שולחן כתיבה:
יכול להיות כחלק נשלף או בילט אין בספרייה או להגיע בצורה נפרדת ולשמש אף כשולחן מחשב. סביבת השולחן מוכרחה להיות מרווחת על מנת  לאפשר לילד מרחב תנועה מספק עם הידיים או להוסיף בהמשך הדרך קלסרים וצרכי לימוד בהם יהיה לו צורך בגיל מאוחר יותר עם הכניסה לבית הספר. כדאי שהשולחן יכלול שידת מגירות או מגירות תחתונות. לשולחן יש להצמיד כסא מתכוונן מתאים וגוף תאורה שיהווה מנורה שולחנית ויאיר היטב. את שולחן המחשב ניתן להפריד משולחן הכתיבה או פשוט להוסיף מחשב, אם יש מספיק מקום, על השולחן עצמו, תלוי בתנאי החלל ובצורכי הילד.

מיטות:
מגיל שנתיים-שלוש הילד כבר יוכל לישון על מיטת ילדים או נוער (בתוספת של מעקה בטיחות). ילדים אוהבים מיטות צבעוניות ומעדיפים אפילו
ספות נוער נפתחות, המתאימות לאירוח חברים מאשר מיטה הנתחמת על ידי ברזלים או קרשי עץ. את המיטה תמיד אפשר לקשט בכריות או בצבעים צבעוניים, כך שלצבע הבסיסי של המיטה אין חשיבות יתרה בבחירת המיטה. בחדר אותו חולקים שני ילדים ישנה נטייה להעדיף מיטות קומותיים עם סולם שמאפשר גישה נוחה למיטה השנייה. כיום יש מיטות קומותיים כשהמיטה העליונה איננה ניצבת ישירות מעל המיטה התחתונה, אלא בזווית שמאפשרת גישה נוחה מהצד. כמו כן, ישנן מיטות קומותיים שתחתן, כדי לחסוך מקום, נבלעת מכתבה או סיפרייה קטנה וכך על קיר אחד ניצבות שתי מיטות ואף אבזור לחדר. כדאי גם לבחור מיטה על גלגלים שקלה לניוד במקרה של שינויים בחדר וגם כדי לאפשר ניקוי מתחת למיטה. מומלץ שלמיטה יהיה ארגז מצעים בילט אין, שאף הוא חוסך כך מקום יקר בחדר. כיום ניתן לרכוש מיטות מתכווננות לילדים, שניתנות להכוונה על ידי שלט צמוד ומאפשרות הרמת ראש וכדומה. החשוב מכול הוא לבחור מזרונים אורטופדים למיטות ילדים.

פריטי רביצה:
משום שילדים מרבים לארח וזקוקים לפינת רוגע משלהם, כדאי לצייד את החדר בפופים או כסאות מתנפחים, שטיח נעים ואפילו מזרון נוסף מקושט בכריות דקורטיביות.

וילונות:
כדאי להוסיף וילון לחדר השינה כדי לאפשר לילד לחוש מקסימום פרטיות וגם כדי לסנן את האור במקרה והילד ישן עם חלון פתוח. את גוון הוילונות של חדר ילדים כדאי להתאים לכותלי החדר ולגוון הרהיטים כדי ש"ידברו" באותה שפה עיצובית.


מדריכים נוספים:
חדרי שינה
ספות נוער
מיטות וחצי
מזרנים
מערכות ישיבה
כורסאות טלוויזיה
פינות אוכל
ארונות
מטבחים
ריהוט גן
אמבטיות
עיצוב פנים
ריהוט

פעולות נוספות

 הוספה למועדפים
 הדפסת מאמר
 שליחת מאמר לחבר

inManage - בניית אתרים שלח עמוד לחבר    הדפס עמוד    אודותינו    הצטרפות ספקים    יצירת קשר    תנאי שימוש    התא שלי    Русский
רהיטים    חדר שינה    חדר נוער    חדר ילדים    חדר תינוקות    מזרונים     מערכות מתכווננות    ארונות    מערכות ישיבה    כורסאות טלויזיה    ריהוט סלוני 
  פינות אוכל    מטבח    אמבטיות | שירותים     ריהוט גן      פרזול      שטיחים ופרקטים    חדר פנאי    ריהוט עתיק    דלתות    חנויות רהיטים בתל אביב    רהיטים בראשון לציון    רהיטים בנתניה    רהיטים בירושלים    רהיטים בחיפה    רהיטים בפתח תקווה    רהיטים ברמת גן    ריהוט    ארון הזזה    עיצוב פנים    רהיטים בצומת בילו רחובות    אתרים מומלצים    קידום אתרים    מיטה וחצי    רהיטים באשדוד    רהיטים בבאר שבע