חזרה לעמוד הבית   יצירת קשר    תנאי שימוש    חיפוש    התא שלי    Русский כו אדר התשעז    24.03.2017
משתמש רשום? שירותי האתר ורישום פרסום באתר
 
  
איך הגעתי לכאן?  ידע והשראה  בית  מדריך פינות אוכל
 
קטלוג המוצרים ספקים ויצרנים ידע והשראה קורסים והשתלמויות הפורום  
   
בית
משרד
חדר כושר
הקודם

מדריך פינות אוכלבין אם נרצה בכך או לא, נכריז צום או נפתח מהר בדיאטת כאסח, לא נוכל להתעלם מהעובדות: אנחנו חיים במדינה שאוהבת לחגוג סביב השולחן. בבתים רבים פינות אוכל מהוות מקום מרכזי בבית

לקטלוג: פינות אוכל

בין אם נרצה בכך או לא, נכריז צום או נפתח מהר בדיאטת כאסח, לא נוכל להתעלם מהעובדות: אנחנו חיים במדינה שאוהבת לחגוג סביב השולחן, ולכן חשוב למצוא פינת אוכל מתאימה. לא מדובר בהרמת כוסית חפוזה, אלא בחגיגת מטעמים עם תפריט עתיר קלוריות תוך כדי סעודה שנמשכת שעות רבות. תודו, שכמעט בכל הזדמנות פוקדים את פינות אוכל הביתיות סועדים מבחוץ, בין אם זה במסגרת סעודות משפחתיות, ימי הולדת או חגים שמזמנים לפי המסורת ארוחות שחיתות כמו משתה בפורים, סעודת מלכים בליל הסדר, הילולת המימונה, ארוחת גבינות עשירת סידן בשבועות, פתיחת שולחן בראש השנה ועוד אירועי זלילות ממלכתיים. כך יוצא ששולחנות  פינות אוכל עובד שעות נוספות או ערוך באופן קבוע לבואם של אורחים או להגשתה של סעודת פאר נוספת. לא פלא שבמרוצת הזמן הפכו פינות אוכל מפינה צנועה ונחבאת בחללו של מטבח לפינה מכובדת ודומיננטית בנוכחותה המאוישת על ידי שולחן מרשים וכסאות מעוצבים לישיבה. ישנם אפילו בתים הכוללים שתי פינות אוכל נפרדות: האחת מיועדת לאירוח בהזדמנויות מיוחדות והשנייה פעילה יומיומית ובשימוש בני הבית ומשתרעת על פני שטח מצומצם.

מיקומה של פינת אוכל
כיום המגמה בעיצוב הבית מכוונת להקצאה של חלל או הסבת פינה לצורך אירוח בה ממקמים גם את פינות אוכל.
בחללים בעלי שטח קטן יחסית, ניתן לשלב פינת אוכל במטבח ולהסב אליה תשומת לב על ידי חיפוי קירות מעניין או
שתילתם של אריחים מיוחדים, גופי תאורה דקורטיביים ומפות צבעוניות. לרוב, פינות אוכל ממוקמות במרחק קרוב
יחסית למטבח, זאת מהסיבה הפשוטה שישנה תנועה בין המטבח ולחדר האוכל והקירבה ביניהם מקלה על אופן ההגשה.
בכל מקרה, מומלץ שלא למקם את רהיטיהם של פינות אוכל בסביבה צפופה ואפלולית בבית, אלא במרחב, מרווח
ומאוורר יחסית, קורן אווירה חמה.ידוע הרי שלעיצוב יש השפעה עקיפה על התיאבון וסביבה נעימה זו תשפר פלאים את תחושת הסועדים בעת הארוחה.

רכישת השולחן
כשמגיעים לחנות לרכוש שולחן וכסאות ל-פינות אוכל, מומלץ להתחשב בממדי ומידות החלל עם כל האילוצים הנלווים לכך. כך למשל, רצוי שלא להצטייד בשולחן גדול ויהי מה, אלא בשולחן סטנדרטי כדי לא לצופף את הסועדים. לחלל מרובע יתאים שולחן אוכל מרובע ההולם את הפרופורציות של החדר או לחילופין: שולחן אוכל עגול לשבירת הקווים הישרים. לחלל ארוך גם אם הוא צר יתאים שולחן מלבני ופשוט יש לבחור שולחן שאינו מאוד רחב.

כמו כן, יש לשקול את מספר הסועדים הפוטנציאלי המשתתפים בארוחה, כדי לרכוש שולחן וכסאות לפי מספרם. כך למשל, כדאי לקחת בחשבון מספר סועדים בממוצע שמזדמן לארוחות כולל משתתפים מתחלפים. אם אתם מרבים לארח מספר רב יחסית של סועדים, כדאי להשקיע בשולחן גדול יחסית, או לפחות לוודא שלשולחן משטחים שניתן להוסיף לו בעת הצורך.
במקרה וכמות האורחים גדולה מאוד, ניתן לחבר שני שולחנות אוכל מאותו הסוג וכך לשמור על לכידות העיצוב.חשוב לדעת
מידות:
גובהו הממוצע של שולחן לפינת האוכל הוא 75-80 סנטימטר וגובה המושב של הכסא בממוצע במרחק מהרצפה הוא כ-40-45 סנטימטר. את הכיסאות כדאי לבחור כך שבסידורם סביב השולחן הם ימוקמו בהפרדה זה מזה של מרווחים שנעים בין 50-80 ס"מ, זאת כדי ליצור מרווח נכון חופש תנועה סביב השולחן. ובכל מקרה, כדאי לשבת סביב השולחן בחלל התצוגה בחופשיות רבה ולבדוק אם הטריטוריה מספיקה לכל סועד במרווחים שבין הכיסאות.  
רוחב שולחן נע בין 75-80 ס"מ בממוצע ואורכו של שולחן נקבע לפי מספר הכיסאות שמיועד להקיף את השולחן כשהסטנדרט הוא 60 -70 ס"מ אורך מהשולחן לכל כסא.
כמובן שכדאי לבדוק שיש תוספות לשולחן משני הצדדים. בשולחנות עגולים התוספות יעניקו, לשולחן חזות אליפטית ואילו בשולחנות מלבניים התוספות פשוט יאריכו את השולחן משני הכיוונים.

חומרים
הבחירה בחומר ממנו עשויים השולחנות והכסאות ל-פינות אוכל נעה בין, עצים טבעיים בסגנון מאסיבי לבחירת סט קליל יותר עם רגלי ניקל ושולחנות מנירוסטה. כיום פופולארי להשתמש בעץ גושני מלא אך יש לקחת בחשבון שבמקרה של עץ מלא,
עם העמידות שנלווית לכך, העץ מהיותו חומר טבעי משתנה במשך הזמן בטקסטורה ובמראהו. בין השולחנות הפופולאריים אורן מלא, ואנגה, טיק, בוק  ועוד, כשהחזות היא כפרית ורומנטית. שולחנות אבן הם שולחנות עמידים מאוד אך כבדים למדי ואם אתם חובבי שינויים, בוודאי תתקשו להעביר את שולחן האבן ממקום למקום. שולחנות אבן משתלבים נהדר
בסביבה הטבעית שלהם, בחוץ, במקרה ופינת האוכל שלכם היא בגינה או במרפסת.
המתחרה הגדול של העץ והפורניר בזירת השולחנות היא הזכוכית המחוסמת, שמעניקה לשולחן מראה קליל, נקי ואלגנטי ואף אפקט של שקיפות שיוצרת, אשליה אוורירית יותר בחלל הנתון. כמו כן, זכוכית חלבית היא קלה לניקוי כך, שהשולחן תמיד נראה מצוחצח. כיום ישנם גם שולחנות נירוסטה במראה היי טקי מעודן עם רגלי כרום ניקל עדינות ואף שולחנות וכסאות מפלסטיק ופי וי סי ששומרים על עמידות לאורך זמן.השולחנות מגיעים בסגנונות מגוונים בעיבודים, אם בעץ אז בגילופיו אם במתכת בצורניות שלה. ישנם שולחנות בעלי בסיס מרכזי ושולחנות עם מספר רגליים בעובי המשתנה משולחן לשולחן. הכיסאות אינם תמיד מגיעים בסט ביחד עם השולחן וניתן להתאים לכל שולחן כסאות אחידים או שונים זה מזה כדי ליצור גיוון.
היופי הוא שניתן לרפד את הכיסאות בריפודים שונים דוגמת עור למראה יוקרתי או בד צבעוני, ריפוד שניתן לשליפה וניקוי בעת הצורך או כריות דקורטיביות שמניחים על גבי המושב למתן נגיעה צבעונית. ניתן להצטייד בכיסאות בעלי משענת גב גבוהה או במשענות קצרות יחסית וישנם גם כסאות עבור פינות אוכל שמגיעים עם משענות יד. כיום הצבעוניות שולטת במרבית פינות אוכל וניתן לראות שילובים רבים של גוונים כמו לבן-אדום ועץ צבוע בצבעים שונים. כדאי להלביש על רגלי השולחן רגליות שימנעו את שחיקת הרצפה וניתן להוסיף אפילו גלגלים לרגלי השולחן כך שניתן יהיה קל להזיז אותו ממקום למקום לפי הצורך או בעת הניקוי.

תוספות
להגדלת שטח השולחן הנתון, ישנם משטחי תוספת המשולבים בשולחן עצמו ובשולחנות מסוגים שונים התוספות מגיעות כחלק נפרד הניתן להרכבה עצמית בעת הצורך. רצוי כמובן שהתוספות יהיו משולבות בגוף השולחן, שכן, כך יהיו קלים להשגה. התוספת מקופלת מעל או מתחת לבסיס השולחן ובהזזה פשוטה נמשכת החוצה או מתקפלת פנימה. בשולחנות מסוג אחר, ישנה הזזה מרכזית, בסיס השולחן נע לשני כיוונים והתוספת מוספת במרכז השולחן.מדריכים נוספים:
חדרי שינה
ספות נוער
מיטות וחצי
חדר ילדים
מזרנים
מערכות ישיבה
כורסאות טלוויזיה
ארונות
מטבחים
ריהוט גן
אמבטיות
עיצוב פנים
ריהוט

פעולות נוספות

 הוספה למועדפים
 הדפסת מאמר
 שליחת מאמר לחבר

inManage - בניית אתרים שלח עמוד לחבר    הדפס עמוד    אודותינו    הצטרפות ספקים    יצירת קשר    תנאי שימוש    התא שלי    Русский
רהיטים    חדר שינה    חדר נוער    חדר ילדים    חדר תינוקות    מזרונים     מערכות מתכווננות    ארונות    מערכות ישיבה    כורסאות טלויזיה    ריהוט סלוני 
  פינות אוכל    מטבח    אמבטיות | שירותים     ריהוט גן      פרזול      שטיחים ופרקטים    חדר פנאי    ריהוט עתיק    דלתות    חנויות רהיטים בתל אביב    רהיטים בראשון לציון    רהיטים בנתניה    רהיטים בירושלים    רהיטים בחיפה    רהיטים בפתח תקווה    רהיטים ברמת גן    ריהוט    ארון הזזה    עיצוב פנים    רהיטים בצומת בילו רחובות    אתרים מומלצים    קידום אתרים    מיטה וחצי    רהיטים באשדוד    רהיטים בבאר שבע